Достапни линкови

Ирачанец осуден на доживотен затвор поради убиство на хуманитарец


Жител на Ирак е осуден на доживотен затвор по обвинение дека киднапирал и убил британски хуманитарец пред пет години. Маргарет Хасан, директор на Ирачката единица „Кер Интернешнл“ беше киднапиртана во 2004 година. Нејзиното тело никогаш не беше пронајдено.
XS
SM
MD
LG