Достапни линкови

Брод на американската флота доплови во Тобрук


Брод на американската флота денеска вплови во Либиското пристанипште Тобрук. Станува збор за прв американски воен брод кој ја посети северноафриканската земја по 40 години. Африканската команда на американската војска соопшти дека посетата била со цел подобрување на соработката меѓу Либија и Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG