Достапни линкови

Потребна е конструктивност со Грција за интегрирање во НАТО


Потребна е конструктивна политика на Македонија кон соседна Грција, а со таа конструктивност ќе дојде и поддршката од сите земји-членки на НАТО, изјави словенечката министерка за одбрана Љубица Јелушич, која престојува во прва дводневна официјална посета на Македонија. Таа додаде дека по самитот на Алијансата во Букурешт, Македонија не треба да се обесхрабри, туку да продолжи со реформите и исполнување на стандардите.
XS
SM
MD
LG