Достапни линкови

Пакистанските сили ги ослободија киднапираните


Пакистанската армија соопшти дека спасила 80 ученици и наставници кои биле киднапирани од страна на талибански милитанти во близина на границата со Авганистан. Пакистански војници ги пресретнале киднаперите во северен Вазиристан, при што дошло и до престрелка, но нема информации за евентуални повредени.
XS
SM
MD
LG