Достапни линкови

САД ги осудија изборите во Јужна Осетија


Соединетите Држави ги осудија неделните избори во Јужна Осетија, оценувајки ги за нелегални. Стејт Департментот оцени дека изборите се уште еден чекор назад во барањето мирно решение за конфликтот во Јужна Осетија и повтори дека Соединетите Држави и натаму го подржуваат територијалниот интегритет и суверенитет на Грузија.
XS
SM
MD
LG