Достапни линкови

Продолжува потрагата по францускиот авион со 228 патници


Авиони од Бразил, од Франција и од други земји и натаму се во потрага по авионот на Ер Франс, кој вчера изчезна и се претпоставува дека се урнал во Атлански Океан за време на летот од Рио Де Жанеиро до Париз. Во авионот имало 228 патници и членови на екипажот, а францускиот претседател Никола Саркози изјави дека шансите да се пронајдат преживеани се многу мали.
XS
SM
MD
LG