Достапни линкови

Наследник на Ким Џонг Ил ќе биде неговиот најмалад син


Според јужно-корејски извори, лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ил решил негов наследник на лидерската позиција да биде неговиот најмлад син. Северно-корејската разузнавачка служба одби да ја коментира ваквата информација.
XS
SM
MD
LG