Достапни линкови

Израелско - руски разговори во Москва


Израелскиот шеф на дипломатијата Авигдор Либерман денеска во Москва ќе разговара со неговиот руски колега Сергеј Лавров. Како што е најавено, ќе стане збор за гео-политичките закани на Блискиот Исток. Израел бара од Русија да изврши притисок врз Иран да ги запре нуклеарните активности.
XS
SM
MD
LG