Достапни линкови

Промени во Дау Џоунс индустрискиот индекс


Гигантот за вмрежување, компанијата „Сиско Системи“ ќе го замени банкротираниот „Џенерал Моторс“ во Дау Џоунс индустрискиот индекс. На местото на „Ситибанк“ ќе се најде гигантот во осигурителниот бизнис „Травелерс Компанис“. Промените на Дау Џоунс ќе стапат на сила од осми јуни.
XS
SM
MD
LG