Достапни линкови

И во Бугарија свинскки грип


Во Бугарија e регистриран првиот случај на заболен од новиот грип од типот А, соопшти Министерството за здравство. Пациентот се вратил од Соединетите Држави на 27 мај, два дена подоцна се пожалил на симптомите, а на 30 мај е ставен во карантин. Заболениот човек контактирал со четири луѓе, но кај нив нема симптоми на новиот грип, но тие се под постојано медицинско набљудување.
XS
SM
MD
LG