Достапни линкови

Драма околу исчезнатиот авион на Ер Франс


Францускиот претседател Никола Саркози се сретна со семејствата на патниците во авионот на „Ер Франс“ кој утрово исчезна од радар во Атланскиот океан на пат од Рио ди Женеро до Париз. Семејствата на 228 патници се пренесени од аеродромот во Париз до кризен центар. Ер Франс претпоставува дека авионот бил удрен од гром, што предизвикало оштетување на електричниот систем на авионот.
XS
SM
MD
LG