Достапни линкови

Опозицијата укажува на изборни нерегуларности во Ерменија


Гласањето за локалните избори во главниот град на Ерменија, Ереван е официјално завршено. Пребројувањето на гласовите е во тек, а опозицискиот Ерменски Национален конгрес посочи дека имало изборни нерегуларности за време на гласањето кое се одржа во саботата. Имено, според Конгресот, гласале странци, еден гласач гласал повеке пати, а имало и заплашување на новинарите од опозициски медиум.
XS
SM
MD
LG