Достапни линкови

Убиен ирачки новинар


Ирачки новинар е убиен во експлозија на бомба, јавуваат тамошните медиуми. Од ирачката Унија на новинари побарале Владата да преземе конкретни мерки со кои ќе се заштитат новинарите. Најмалку 138 ирачки новинари се убиени од почетокот на американската инвазија на Ирак, говорат податоците на Комитетот за заштита на новинарите.
XS
SM
MD
LG