Достапни линкови

Почина и последниот преживеан од Титаник


Почина и последниот преживеан патник на Титаник. Деведесет и седумгодишната Милвина Дим починала доцна синоќа во својот дом во Британија. Дим имала само два месеца кога Титаник потонал во 1912-та.
XS
SM
MD
LG