Достапни линкови

САД и Куба ќе ги продолжат преговорите


Стејт Департментот соопшти дека Куба се согласила да ги продолжи преговорите со Соединетите држави за имиграциски прашања и за поштенските услуги меѓу двете земји. Претставник на Стејт департментот прецизирал дека Куба изразила готовност да соработува со Вашингтон во борбата против тероризмот и шверцот со дрога. Времето и местото на преговорите не се соопштени.


XS
SM
MD
LG