Достапни линкови

Завршуваат НАТО вежбите во Грузија


Утре официјално завршуваат контраверзните воени вежби на НАТО во Грузија. Во едномесечните вежби учествуваа 1,000 војници од 10 земји членки на Aлијансата и 6 партнерски земји на НАТО. Русија, која во Август водеше кратка војна со Грузија, ги осуди вежбите како провокативни, најавувајки интензивирано тренирање на руските воени трупи.
XS
SM
MD
LG