Достапни линкови

Експлозија на бомба во Чеченија


Полицијата во Чеченија соопшти дека во експлозија на бомба бил убиен еден нејзин припадник, а двајца други биле потешко ранети. Се прецизира дека инцидентот се случил во близина на главниот град Грозни кога полицајците нагазиле на поставена мина.

XS
SM
MD
LG