Достапни линкови

Парламентарни избори во Јужна Осетија


Голем одѕив е забележан на денешните парламентарни избори во грузискиот сепаратистички регион Јужна Осетија. До гласањето доаѓа на десет месеци по војната во која Русија ја порази Грузија по што ја призна независноста на Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG