Достапни линкови

Поставена бомба во ирански патнички авион


Иранската полиција соопшти дека во авион на домашната линија од градот Ахваз до Техеран била поставена бомба. Авионот во кој имало сто и триесет патници веднаш бил вратен на аеродромот во Ахваз каде што полицијата успеала безбедно да ја демонтира.

XS
SM
MD
LG