Достапни линкови

Шестмина загинати при уривање на еден храм во Мјанмар


Во Мјанмар се урнал храм стар над две илјади и триста години при што загинале шест луѓе додека триесетина други биле повредени. Агенциите јавуваат дека под урнатините имало уште затрупани луѓе.
XS
SM
MD
LG