Достапни линкови

Нов тунел меѓу Албанија и Косово


Премиерите на Албанија и на Косово Сали Бериша и Хашим Тачи денеска ќе го отворат тунелот на Калимаш кај Кукеш на патот Драч, Приштина. Церемонијата е предвидена за напладне кога двајцата премиери треба да се сретнат на средината на тунелот долг околу пет ипол километри.
XS
SM
MD
LG