Достапни линкови

Избори за градоначалник на главниот град на Ерменија


Во главниот град на Ерменија, Ереван денеска се одржуваат избори. Тоа се први избори во таа земја од минатогодишните претседателски кои беа проследни со насилство. Тогаш во судирите на опозицијата со полицијата загинаа десет луѓе. Еден од фаворитите за градоначалник на Ереван е и лидерот на опозицијата и поранешен шеф на државата Левон Тер Петросјан.
XS
SM
MD
LG