Достапни линкови

Пакистанките сили ја завршуваат офанзивата против талибанцитеПакистанскиот министер за одбрана Сајед Атар Али изрази уверување дека за два до три дена ќе заврши воената операција против талибанците во долината Сват. Според него, таму во моментот преостанало, како што изјави, да се заврши уште само пет до десет насто од работата. Пакистанските власти претходно соопштија дека ја презеле контролата врз Мингора, најголемиот град во Долината Сват.
XS
SM
MD
LG