Достапни линкови

Утре локални избори во Хрватска


Во Хрватска утре ќе биде одржан вториот круг од локалните избори. Граѓаните ќе избираат претставници на локалните и регионалните власти во градовите, општините и во жупаниите во кои ниеден кандидат не го доби потребното мнозинство гласови на првиот круг, одржан на 17-ти мај.
XS
SM
MD
LG