Достапни линкови

Секретарот за финансии на САД во посета на Кина


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гејтнер денеска отпатува во официјална посета на Кина, каде што со највисоките претставници на оваа земја ќе разговара за економската соработка и за чекорите за надминување на последиците од економската криза. Гејтнер в понеделник и во вторник ќе се сретне со кинеските претставници, меѓу кои и со претседателот Ху Џинтао.
XS
SM
MD
LG