Достапни линкови

Битолскиот театар викендов во Црна Гора


Битолскиот театар денеска и утре ќе настапи на две сцени во Црна Гора - во Подгорица и во Котор. Ќе биде одиграна претставата „Црна се чума зададе“, која заеднички ја подготвија и режираа Владимир Милчин и Марјан Нечак. Оваа претстава театарот ќе ја изведе и на претстојниот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп.
XS
SM
MD
LG