Достапни линкови

МВР заплени 9,33 килограми хероин


Македонското Министерство за внатрешни работи, во соработка со Турската служба за борба против дрога, заплени околу 9 килограми хероин и приведе две лица од Скопје. Ова денеска го соопшти министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, соопштуваајки дека пред неколку дена во Турција биле приведени еден македонски и четворица турски државјани при купо-продажба на 45 килограми хероин.
XS
SM
MD
LG