Достапни линкови

Гранатирање во близина на Санкт Петерсбург по грешка


Руската армија соопшти дека еден нејзин воен брод, по грешка бомбардирал село во близина на Санкт Петерсбург. Бродот бил на воена вежба и погодил неколку куќи во близина на селото, но никој не бил повреден.
XS
SM
MD
LG