Достапни линкови

Нов 6 месечен рекорд на цената на нафтата


Цената на нафтата денеска се качи на повеќе од 65 долари за барел што е нов 6 месечен рекорд, по извештајот за пад на залихите на нафта во американските рафинерии и новите знаци за економско заздравување. Нафтата од Март годинава порасна речиси за двојно од 35 на 65 долари за барел.
XS
SM
MD
LG