Достапни линкови

Пакистанските сили убиле 28 милитанти во долината Сват


Пакистанската Војска соопшти денеска дека војниците уништиле уште едно гнездо на милитантите и убиле 28 од нив во рамките на офанзивата во долината Сват. Информациите за операциите во селото Пеошар не можат да бидат потврдени од независни извори. Според пакистанската армија над 1200 милитанти се убиени во конфликтот. Околу 2,4 милона луѓе избегаа од регионот во кој армијата се бори со талибанците
XS
SM
MD
LG