Достапни линкови

Рос Космос - НАСА бизнис соработка


Руската вселенска агенција соопшти дека склучила договор од 306 милиони долари со НАСА за превоз на астронаути на Меѓународната Вселенска Станица. Според Наса, Рос Космос ќе обезбееди подршка за 6 член екипаж при долгорочна мисија.
XS
SM
MD
LG