Достапни линкови

Северна Кореја со дополнителна само одбрана


Северна Кореја денеска се закани со дополнителни мерки за самодбрана доколку Обединетите Нации решат да спроведат санкции поради неодамнешната нуклеарна проба. Во Советот за Безбедност моментално се разгледува одговорот на севро корејската провокација. Вчера американските и јужно корејските сили ја подигнаа воената готовност на највисоко ниво од 2006 година.
XS
SM
MD
LG