Достапни линкови

ОН очекува зголемување на невработеноста во светот


Бројот на невработени годинава би можел да се зголеми за 50 милиони ширум светот поради глобалната економска криза, соопшти денеска агенцијата за труд на ОН. Предвидувањата на Светската Организација се многу поголеми отколку оние на Меѓународната организација за труд со седиште во Женева лиферувани во извештајот од јануари оваа година.
XS
SM
MD
LG