Достапни линкови

Турски воени авиони нападнаа курдски бунтовници


Турски воени авиони денеска нападнале група курдски бунтовници во Северен Ирак. Турската армија соопшти дека операцијата во регионот Авишин-Басјан била изведена откако при експлозија на мина на границата со Иран и Ирак, загинале шест турски војници, а најмалку осум биле повредени. Се верува дека зад нападот стојат курдските бунтовници.
XS
SM
MD
LG