Достапни линкови

Убиени 34 талибанци во Авганистан


Припадници на авганистанската полиција и американските сили синоќа убиле 34 талибанци во источната провинција Пактика на границата со Пакистан. Соопштено е дека акцијата била преземена за да биде уапсен еден од водачите на талибанците.
XS
SM
MD
LG