Достапни линкови

Талибанците одговорни за вчерашниот напад во Лахоре


Пакистанските талибанци ја презеле одговорноста за вчерашниот бомбашки напад во градот Лахоре во кој дваесет луѓе загинаа, а над двесте беа повредени. Нападот, како што е наведено, бил одговор на владината воена офанзива против талибанците во регионот Сват.
XS
SM
MD
LG