Достапни линкови

Палестинскиот претседател Махмуд Абас во Вашингтон


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Тој вчера имаше разговори со американскиот државен секретар Хилари Клинтон која изјави дека Вашингтон сака Израел веднаш да го запре ширењето на еврејските населби.
XS
SM
MD
LG