Достапни линкови

Прерано е за резултати од новата стратегија за Авганистан и ПакистанБелата Куќа соопшти дека се уште е рано да се каже дали новата стратегија на американскиот претседател Барак Обама за Авганистан и Пакистан е делотворна. Според советникот за безбедност Џејмс Џонс, тоа ќе се знае во рок од една година. Тој ги пофали напорите на пакистанската влада во справувањето со талибанските милитанти во Долината Сват.
XS
SM
MD
LG