Достапни линкови

Министерски состанок на ОПЕК во Виена


Денеска во Виена се одржува министерски состанок на ОПЕК од кој се очекува да бидат задржани сегашните квоти на производство на нафата што се должи на зголемената побарувачка. Тоа, според експертите, е сигнал дека светската економија почнува да заздравува. Цената на нафтата во изминативе две недели порасна на шеесет долари за барел.
XS
SM
MD
LG