Достапни линкови

Саркози- Србија да соработува со косовските институции


Претседателот на Франција Никола Саркози му порача на неговиот српски колега Борис Тадиќ да соработува со косовските институции и да помогне во наоѓањето на обвинетите за воени злосторства кои сеуште се во бегство. Саркози му понудил на Тадиќ стратегиско партнерство и ја истакнал поддршката на Франција за влез на Србија во ЕУ.
XS
SM
MD
LG