Достапни линкови

Новинарката Сабери благодарна на Хилари Клинтон


Американската новинарка со иранско потекло Роксана Сабери, која помина четири месеци во еден ирански затвор, и се заблагодари на американската државна секретарка Хилари Клинтон за подршката која и ја пружала додека Сабери била зад решетки. Новинарката во јануари беше осудена за шпионажа во корист на САД, а во мај судот ја промени казната на две години условно.
XS
SM
MD
LG