Достапни линкови

Најмалку 15 талибанци убиени во Авганистан


Најмалку 15 талибански бунтовници биле убиени во борбите со авганистанските и НАТО силите на истокот од Авганистан. Во соопштението издадено од НАТО, се наведува дека коалиционите сили биле нападнати од бунтовниците во провинцијата Пактика, по што избиле пет часовни битки. Нема загинати во редовите на НАТО и авганистанските трупи.
XS
SM
MD
LG