Достапни линкови

Нетанјаху-Нормализирање на односите меѓу Израел и Арапските земји


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ги повика Арапските земји да ги нормализираат односите со Израел, бидејќи тоа е клучно за постигнување мир на Блискиот Исток. Нетанјаху во говорот во Парламентот, изјави дека Израел е подговтен да направи ,,конкретни“ чекори за постигнување мир, но слични чекори, како што рече, ,,веднаш, а не подоцна“ треба да направат и палестинците како и останатите Арапски земји.
XS
SM
MD
LG