Достапни линкови

15 цивили повредени при експлозија во Ирак


Најмалку 15 цивили биле повредени денеска при експлозија на автомобил бомба во близина на здравствен комплекс, западно од Багдад. Ирачката полиција соопшти дека автомобилот-бомба бил паркиран во област во која биле стационирани повеќе клиники во ирачкиот град Абу Граиб. Засега не е соопштено дали има и загинати.
XS
SM
MD
LG