Достапни линкови

Крај на рецесијата во САД до крајот на годинава


Над 90 насто од економистите предвидуваат дека рецесијата во Соединетите Држави ќе заврши годинава. Во истражувањето на Националното здружение за економија, се додава дека и покрај тоа, невработеноста годинава ќе расте, бидејки компаниите нема да брзаат со нови вработувања се додека не бидат сигурни во економското заздравување.
XS
SM
MD
LG