Достапни линкови

Автомобил бомба во Лахоре - 15 загинати


Најмалку 15 луѓе настрадале, а над 100 биле повредени при експлозија на автомобил - бомба во источниот пакистански град Лахоре. По експлозијата дошло и до престрелка. Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападот, но се претпоставува дека зад него стојат талибанците во Пакистан кои се соочуваат со жестока офанзива на владините сили.
XS
SM
MD
LG