Достапни линкови

Северна Кореја се заканува со воена акција против Јужна Кореја


Северна Кореја се закани со воена акција против Јужна Кореја бидејки Сеул и се приклучи на американската програма за контрола на бродовите за кои постои сомневање дека превезуваат компоненти за оружје за масовно уништување. Пјонг Јанг се закани дека секое запирање на северно-корејски брод ќе предизвика воен одговор. Јужна Кореја и се приклучи на оваа програма откако Северна Кореја изврши нуклеарен тест во понеделникот.
XS
SM
MD
LG