Достапни линкови

Манчестер Јунајтед или Барселона?


Вечер во Рим се игра финалето на Лигата на шампионите во фудбал меѓу Манчестер Јунајтед и Барселона. СЕлекторите на двата тима Пепе Гвардиола и Алекс Фергусон, највуваат квалитетен и неизвесен натпревар.

Во финалето секогаш има елементи на се или ништо. Ќе се обидеме да ја контролираме играта и да играме фудбал, изјави Гвардиола.

Ова е можност за нас да победиме и да бидеме межу најголемите тимови во Европа. Мислам дека овој тим има таква иднина, рече Фергусон.

Натпреварот почнува во редовниот термин во 20 часот и 45 минути.
XS
SM
MD
LG