Достапни линкови

Бензините поскапи- литар за евро


Од ноќеска на полноќ бензините во Македонија се поскапи за 2,5 и три денари. Така, на пример, цената на Еуросупер-98 е 60, а на МБ-96 е 62 денара за литар. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, цената на дизелот останува непроменета.
XS
SM
MD
LG