Достапни линкови

Осум лица загинале во болница во Бурса


Турски официјални претставници информираа дека осум пациенти згрижени во болница во градот Бурса, починале откако во болницата избил пожар. Пожарот е изгаснат, а се утврдуваат причините за неговото избувнување иако првичната истрага упатува на тоа дека причина била неисправна медицинска опрема.
XS
SM
MD
LG